Берестечківська міська рада
Горохівський район, Волинська область

Про місто

 

МІСТО БЕРЕСТЕЧКО ГОРОХІВСЬКОГО РАЙОНУ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Місто Берестечко – місто районного підпорядкування, розташоване у південно-східній частині  Горохівського району  на стику Волинської, Львівської та Рівненської областей, у верхів’ї  річки Стир.

Місто має древню історію і вперше згадується, як село Берестки Перемильської волості у грамоті Великого князя Литовського Казимира Ягелончика від 1 червня 1445 року.

7 липня 1547 року король Сигизмунт І Август надає Берестечку привілей Магдебурзького права. Місто стає значним торговим центром, про що свідчить карта торгівельних шляхів ХVІ століття. Власниками міста у різні часи були князі Пронські, Лещинські, Сангушки, Заславські, Замойські.

Нині Берестечко зберегло за собою статус міста, хоча і є одним з найменших в Україні.

Загальна площа земель Берестечківської міської ради становить   198,0 га,

В місті проживає 1810 жителів.

ОСВІТА

На території Берестечківської міської ради знаходиться 4 навчальні заклади: загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня, дошкільний навчальний заклад «Малятко», Будинок дитячої та юнацької творчості та професійно-технічне училище №27.

У школі в 16 класах навчається 311 учнів.

Дошкільний навчальний заклад “Малятко” має 3 групи, розрахований на 72 місць, відвідує 84 дитини.

У 23 гуртках міського Будинку дитячої та юнацької творчості займається понад  400 вихованців, жителів не лише  м.Берестечка. але й навколишніх сіл.

У ПТУ №27 м.Берестечка в 13 групах навчається 324 учні, які здобувають спеціальності: тракторист-машиніст с/г виробництва, муляр-штукатур, кухар-кондитер, оператор комп’ютерного набору – секретар керівника.

МЕДИЦИНА

У Берестечківській райлікарні №2 функціонує 30 ліжкомісць – це терапевтичне та дитяче відділення. Також тут знаходяться: територіальний центр соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян на 18 ліжкомісць і пункт швидкої допомоги.

 В Берестечківському психоневрологічному інтернаті на утриманні перебуває 180 підопічних.

КУЛЬТУРА

На території Берестечківської міської ради діє 5 закладів культури: 2 бібліотеки для дітей і дорослих, народний історичний музей, музична школа естетичного виховання та Будинок культури.

В народному історичному музеї нараховується понад 800 експонатів, 725 з яких оригінальні.

В Берестечківській музичній школі естетичного виховання навчається 86 учнів. Функціонують  відділи: хореографії, фортепіанних, струно-смичкових, духових та народних інструментів.

При Будинку культури діють: народний аматорський гурт «Берест», жіноча хорова капела, виконавці сольних пісень.

В м.Берестечку функціонують 2 бібліотеки: міська бібліотека для дорослих  з пунктом вільного доступу до інтернету і міська бібліотека для дітей.

Чудовою окрасою міста є міський парк ім.О.Ошуркевича – пам’ятка парково-садового мистецтва та міський пляж «Оболонь» на мальовничому березі р.Стир.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

В місті діють промислові підприємства:

  • ТзОВ “ВОЛ і К”, яке виробляє ковбасну продукцію.
  • Приватне підприємство “Берестечківський плодоконсервний завод”, що працює над переробкою плодоовочевої сировини.
  • Приватне швейне підприємство “Камелія” займається пошивом промислових партій різних видів спецодягу.
  • ТзОВ “Берестечківська хлібопекарня” виготовляє макаронні вироби та проводить помол зерна на борошно.­­­­­­
  • В найближчій перспективі розпочне випуск своєї продукції цех  безалкогольних напоїв заводу продтоварів. 

ТОРГІВЛЯ

Берестечківське споживче товариство є одним із кращих у Волинській області і на території міста нараховує: 3 заклади торгівлі, 4 заклади громадського харчування, кондитерський цех,столярний цех, перукарня, млин.

В місті працює 28 приватних торгових закладів, зареєстровано понад 50 фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю.

Берестечківський госпрозрахунковий ринок займає площу понад 1га., торги проводяться один день в тиждень.

МІСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Берестечківське виробниче управління житлово-комунального господарства є самостійним господарським органом на основі госпрозрахунку. Господарську діяльність підприємство проводить на основі прямих господарських договорів з установами, організаціями, підприємствами і окремими громадянами.

Підприємство здійснює водопостачання, роботи по благоустрою міста, вивезенню  побутових відходів, надає транспортні послуги.

В місті діють відділення: “Ощадбанку”, “Приватбанку”, Укрпошти, Нової пошти.

А також автобусна станція, виробнича дільниця ПрАТ Волиньобленерго,  філія Горохівського управління газопостачання ВАТ Волиньгаз, ветеринарна дільниця, філія  ДП Горохівського лісомисливського господарства, 22-ий Пожежно-рятувальний пост УДСНС у Волинській області, відділення поліції.

Місто газифіковане. Газова мережа становить 11,6км., газифіковано всі житлові будинки населення, підприємства, організації та установи міста.

ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ

В місті є стадіон та будується спортивний майданчик із синтетичним покриттям.

Активно діє футбольний клуб “Стир”, в якому до занять спортом залучено понад 30 чоловік. Він успішно виступає на змаганнях як районного так і обласного рівнів.

ПАМ’ЯТНИКИ ІСТОРІЇ І АРХІТЕКТУРИ

До наших днів зберігся кам’яний монумент на могилі князя  Олександра Пронського, так званий “Мурований стовп”, який є пам’яткою історії та архітектури  ХVІІ століття і аналогів йому ніде в світі більше не залишилося.

Неподалік знаходиться ще один пам’ятник ХVІІ століття. Це – каплиця  “Свята Текля”, на могилі-кургані, де за переказами поховано 43 черниці з ігуменею Теклею, закатованих татарами.

В центрі Берестечка розташований католицький костел Святої Трійці, будівництво якого було завершено у 1765 році. В даний час він потребує серйозної відбудови і реставрації.

Будівництво православного Свято-Троїцького собору розпочалось понад 100 років тому. Добудова і реконструкція його  продовжується і на даний час.

В 5-ти км. від  м.Берестечка, на місці битви між козацьким військом під проводом Богдана Хмельницького та військом польського короля Яна Казимира,  знаходиться музей-заповідник “Козацькі могили”.